Hakkımızda

Orçay ile başlayan Pasifik Grubu’nun hikâyesi bugün, inşaat ve gayrimenkulden uluslararası lojistiğe, gıdadan imalat sanayiine, enerjiden madenciliğe kadar, yaşamın birçok alanında var olan grup şirketleriyle büyüyerek sürüyor. Ödüllü Next Level markası, alanında ilk olan projeler, uluslararası demiryolu taşımacılığında liderlik gibi birçok başarıya imza atan Pasifik, tüm faaliyet alanlarında 2.500’den fazla istihdam oluşturarak, ülkemize katma değer sunmaya ve kalkınmaya omuz vermeye devam ediyor. Var olduğu her alanı “tutku, cesaret, bereket, sürdürülebilirlik ve küresel düşünmek” gibi kurumsal değerlerle tasarlamayı amaçlayan Pasifik, bu vizyonunu 2019 yılından itibaren yatırımlarına başladığı teknoloji alanına da taşıyor. 

İstanbul Bilişim Vadisi Teknopark’ta yer alan Pasifik Teknoloji, inovatif yazılım ve donanım çözümleri sunarak, şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerine katkı sağlamayı hedefleyen bir teknoloji ve AR-GE şirketidir. Yazılımdan donanıma, teknolojik altyapıdan siber güvenliğe kadar, farklı alanlarda geniş bir hizmet yelpazesine sahip olan Pasifik Teknoloji, bağlı ortaklıkları olan Ditravo, Destel Bilişim, Destel Connect, Icredible, Pasifik Group BV ve dış hizmet alımı aracılığıyla faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Pasifik Teknoloji, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda “teknolojiyi tasarlar” misyonuyla hareket ederken, birlikte büyüme yaklaşımı ve yatırımcı bakış açısıyla yeni iş girişimlerine ve belli bir seviyeye gelmiş yapılara dahil olmayı; potansiyel fırsatlara odaklı iş geliştirme çalışmalarını sürdürmeyi hedefliyor.

Pasifik Teknoloji, hem sefer sayılarında hem de gelirlerde rekor artışlar sağlayan TCDD yolcu bilet satış platformu ve gelir paylaşımı modeli gibi projelerle kısa zamanda önemli başarılara imza attı. Kendine ait siber güvenlik yazılımları sunan şirket, gelecek dönemde siber güvenliğin önemli bileşenlerinden biri olan yazılıma ilişkin know-how’u da kendi bünyesinde geliştirmeyi hedefliyor. 

2023 yılında, low code platform ve blockchain teknolojileri alanında iCredible şirketine yatırım yapan Pasifik Teknoloji, büyüme yaklaşımı ve yatırımcı bakış açısıyla belli bir seviyeye gelmiş girişimlere dahil olmayı ve potansiyel fırsatlara odaklı iş geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. 

Sektörün yükselen yıldızı Pasifik Teknoloji, yeni stratejik yatırımlar ve iş birlikleri ile global bir başarı öyküsü yazmak için daha fazlasını gerçekleştirmeye hazır.