Yazılım

Bilişim Vadisi Teknopark bünyesinde, seyahat yazılımları alanında ulusal ve uluslararası yazılım geliştirme, ürün ve destek çözümleri sunulmaktadır.

Kısa bir süre içerisinde, TCDD Taşımacılık A.Ş. büyük projelere imza atarak, TCDD’ye ait (YTP) Yolcu ve Taşımacılık Platformunun 10 yıl boyunca teknoloji sağlayıcısı ve işleticisi olan şirket, hızlı büyüme potansiyelini ortaya koyarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Seyahat Teknolojileri

İş ve Çözüm Alanlarımız

DEMİRYOLU

Tren işletmecileri için çözümler

HAVAYOLU

Hava yolu işletmecileri için çözümler

DENİZYOLU

Deniz taşımacılığı için çözümler

KARAYOLU

Otobüs işletmeleri için çözümler

Temel Çözüm ve Bileşenler

GDS (Global Distribution System): Global dağıtım kanalları, insanların ulaşım ve konaklama konusunda her türlü bilet ve hizmet satın alma ya da kiralama ihtiyaçlarını daha hızlı ve ucuz olarak karşılamaları için oluşturulan dinamik data bankalarıdır.

PSS (Passenger Service System): Yolcu Hizmetleri Sistemi, havayolları tarafından farklı iş bölümlerini yönetmek amacıyla kullanılan ve genellikle Havayolu Envanter Sistemi, Havayolu Rezervasyon Sistemi ve Hareket Kontrol Sistemi modüllerinden oluşan sistemdir.

Yolcu Hizmeti Sistemimiz

Rezervasyon, Biletleme, Tarife, Envanter, Yolcu Sadakat Programı ve Yolcu Kabul Sistemi gibi bağımsız modüllerden oluşan yolcu hizmetleri sistemidir.

Kullanıcı dostu ara yüz, iş ve operasyon yönetim kontrol panelleri, kolay rezervasyon ve biletleme süreçleri ve kesintisiz veri akışı ile en iyi kullanıcı deneyimi sunmaktadır.

Web3 & Blockchain Teknolojileri

İnovasyona ve yeni teknolojilerin adaptasyonuna odaklanan, bireylerden kurumlara kadar geniş bir kullanıcı yelpazesine sürdürülebilir, ölçeklenebilir ve optimize edilmiş çözümler sunmaktadır.

Müşterilerine erişilebilir, güvenli ve güvenilir çözümler sunmak için Ar-Ge çalışmalarına yatırım yapmaya devam etmektedir.

Genesis Low Code Platformu

Genesis her türlü ölçekteki yazılım ihtiyacını, ön yüzleri (frontend) ve API servisleri (backend) ile birlikte açık kod şeklinde üreterek, aylar süren geliştirmeleri günler bazında tamamlamaya yarayan bir geliştirme otomasyonu aracıdır.

Blockchaın Teknolojileri

ByteSec

ByteSec, mevcut doküman yönetim sistemleri ile engetre olabilen yüksek güvenlikli, blockchain tabanlı, merkezi olmayan dağıtık bir belge saklama ve erişim platformudur.

Eklenen dosya şifrelenir (AES, ChaCha20), küçük parçalara bölünür, kriptografik olarak hashlenir (SHA256) ve eşsiz bir ID (CID-Content Identifier) verilir.

Her parça, sunucu çiftliğine dağıtılıp saklanır.

Bir belgeye ulaşılmak istendiğinde en yakın sunucudan temin edilir. Ayrıca kısa vadede tekrar talep edilme ihtimaline karşılık bir süre cachelenir.

Belge, eklenme anında veya sonradan ‘geçici’ olarak işaretlenirse (unpin) belli bir süre sonra disk alanından kazanmak için silinir.

Bir belge güncellendiğinde, eskisi silinmez. Yeni bir belge eklenip yeni CID tanımlanır. Depolama maliyetlerini en aza indirmek için dosyalardaki ortak parçalar yeniden kullanılabilir.

Dosya erişiminde kullanmak üzere CID yerine anlamlı ve okunaklı eşsiz isimler verilebilir.